czwartek, 17 listopada 2011

Sok z dyni

Pierwsze skojarzenie z dynią w obecnych czasach to niewątpliwie halloween. Dynia nie tylko służy do wycinania w niej smiesznych grymasów oraz rozpalania  świeczki w środku, ale przede wszystkim skupiskiem zdrowia. Zawiera ona witamine A, B, B1, B2, C, PP oraz składniki mineralne takie jak miedź, żelazo, potas, magnez. Spożywając odpowiednie ilości dyni możemy uzupełnić potrzeby naszego zapotrzebowanie naszego organizmu na te właśnie substancje.

Picie soku z dyni jest świetną formą spożywania owocu dyni, ponieważ mało komu chce się przynosić i kroić ten wielki owoc do domu. Sok z dyni znajdziemy w sklepach ze zdrową żywnością w połączeniu z innymi owocami (np. z gruszką bądź jabłkiem). Oczywiście jest też opcja dla ambitnych, czyli zrobienie soku z dyni samodzielnie. Przepis znajdziecie nieco niżej.

Przepis na sok z dyni jest tak banalny, że każdy ko go przeczyta stwierdzi (po co on to pisał?), ale jednak. Miąsz dyni należy umieścić w sokowirówce i odpowiednio wymiksować. Możemy na próbe zrobić jedną szklankę soku, a poźniej dodawać według uznania cukier bądź jakiś inny owoc.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hot Sonakshi Sinha, Car Price in India