wtorek, 15 listopada 2011

Sok z marchwi

Marchew - rolnicza roślina uprawiana jako warzwo. Wartości odżywcze jakie zawiera marchew to duża ilość węglowodanów i cukrów oraz białko, karoten, witaminy (B1, B2, B6, PP, C, E, H, K), zelazo, fosfor, miedź, wapń. Beta-karoten - jest podwitaminą A, którą potrzebuje organnizm ludzki. Poprawia wzrok, oraz pomaga w ochronie przed atakami bakterii, wirusów. Do szerokiego zdrowotnego działania należy dopisać, że stanowi ona naturalną szczepionkę na groźnie schorzenia takie jak nowotwory oraz choroby serca. Regularne spożywanie marchwi wpływa na znaczne poprawienie się cery, ale należy pamietać o tym żeby nie przesadzić z ilością, ponieważ mogą wystąpić powikłania. Optymalną ilością marchewek jakie powinniśmy jeść dziennie dla poprawienia cery jest jedna marchew.

Jeżeli ktoś nie lubi jeść marchewek powinien spróbować soku z marchwi. Producenci soków tworzą je ze świeżych ważyw. Często możemy znaleźć w sklepie soki z 2-3 dniową datą ważności. Mamy wtedy pewność, że nie zawiera żadnych środków pasteryzujących. Inne soki z dłuższą datą ważności nie są wcale gorsze i dlatego każdy sam powinien spróbować i wybrać odpowiednią formę dla siebie. Soki można kupić w połączeniu z innymi owocami np. z pomarańczą bądz innymi. Sok z marchwi można również robić samodzielnie, przepis można znależć niżej (wejdz w czytaj dalej poniżej).

Przepis na sok z marchwi.


Składniki: Do zrobienia soku z marchwi będziemy potrzebowali 250g marchwi, cytrynę oraz jabłko.

Wykonanie: Marchewke należy bardzo dokładnie obrać i umyć pod bieżącą wodą, to samo robimy z jabłkiem. Następnie kroimy jabłko oraz usunąć pestki i okolice ze środka. Jeżeli nie mamy maszynki do wyciskania możemy ją przetrzeć przez tarkę. Utartą marchew umieszczamy w gazie oraz wyciskamy sok. Na końcu do soku wyciskamy cytrynę, tutaj już według gustu, ale powinna się w nim znajdować.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Hot Sonakshi Sinha, Car Price in India